Om Franchise Group

Franchise Group AB är ett konsultföretag med inriktning på uthållig lönsamhet genom kvalificerad rådgivning och tjänster till blivande och befintliga franchiseföretag. Våra konsulter har bred erfarenhet och har medverkat i över hundra franchiseprojekt inom en lång rad olika branscher. Vi arbetar med hela Norden som bas, med konsulter baserade i Stockholm och Göteborg. Våra konsulter har olika specialistkompetenser vad gäller branscher och arbetsområden. Ofta arbetar vi i team för bästa möjliga resultat. Franchise Group är stödjande medlem i branschföreningen Svensk Franchise, och vi följer det europeiska etiska regelverket.

Vilka är vi?

Pär Erik "Peå" Åhnberg

Seniorkonsult - start och vidareutveckling av franchisesystem samt internationell expansion
Tel. +46 76 - 631 19 52
pe.ahnberg@franchisegroup.se

T G Mårtensson

Seniorkonsult - finansiering och exit samt start och vidareutveckling av franchisesystem samt internationell expansion
Tel. +46 70 - 377 17 56
tg.martensson@franchisegroup.se

Fredrik Perman

Seniorkonsult - Internationell franchising och rekrytering
Tel. +46 76 - 101 72 82
fredrik.perman@franchisegroup.se

Stefan Lindqvist

Seniorkonsult - lokalsök och etablering
Tel. +46 70 - 732 95 96
stefan.lindqvist@franchisegroup.se

Anders Trygg

Seniorkonsult - start och vidareutveckling av franchisesystem
Tel. +46 708 - 133 125
anders.trygg@franchisegroup.se

Malin Hedstrand

Seniorkonsult - handböcker och informationsmaterial
Tel. +46 70 - 414 88 33
malin.hedstrand@franchisegroup.se

Bengt Wållgren

Seniorkonsult - start och vidareutveckling av franchisesystem samt rekrytering
Tel. +46 76 - 882 18 83
bengt.wallgren@franchisegroup.se

Kristina Uhrgård Perman

VD och seniorkonsult - start och utveckling franchisesystem samt internationell expansion
Tel. +46 70 866 43 84
kristina@franchisegroup.se

Joakim Kärvell

Sälj- och kundansvarig Franchise Finder
Tel. +46 (8) 464 75 00
joakim.karvell@franchisegroup.se

Teodor Trygg

Områdesansvarig Ziik
Tel. +46 70 - 731 93 50
teodor@franchisegroup.se

Lena Hedstrand

Seniorkonsult - handböcker och informationsmaterial
Tel. +46 70 - 734 17 30
lena.hedstrand@franchisegroup.se